Moderní dřezy se zajímavými doplňky

Ve většině domácností už dnes najdeme myčku nádobí. I tak je ale nezbytnou součástí kuchyně kvalitní dřez. S příchodem myček se nutnost montáže dřezů nezměnila. Jedná se totiž o mycí centrum, bez kterého se při vaření a přípravě dobrot neobejdeme. Pokud zařizujeme kuchyňskou linku, vždy si klademe otázku, jak v ní jednotlivé prvky rozmístit a kam umístit dřez. Moderní jsou dnes rohové dřezy, ty se ale úplně všude nehodí. Velmi pěkně mohou vypadat dřezy kulaté nebo oválné, do některých kuchyní zase zapadnou hranaté tvary v podobě čtvercových či obdélníkových dřezů. Pokud myjete nádobí sporadicky, postačí vám mělčí a menší dřez na občasné čištění zeleniny, oplachování jídla, rychlé omytí pár kousků nádobí a pro další účely, u kterých je třeba voda a vhodný prostor.

Výběr dřezu je důležitý

Pokud nemáte myčku a jste velká rodina, určitě oceníte dostatečně velký dřez nebo dokonce dvojdřez, a také pořádnou odkapovou plochu. Hodí se i zabudovaný dávkovač saponátu nebo dokonce drtič odpadu, který vám ušetří námahu s odklízením odpadu. Zanedbatelný není ani výběr baterie. Ta může být stojánková, páková, kohoutková, nástěnná, retro, termostatická nebo s vysunovací sprchou. Dřezy i jejich vybavení by měly ladit s linkou i dalším vybavením kuchyně. Dnes je na výběr z mnoha různých materiálů i barev. Nejběžnější bývají nerezové dřezy, protože jsou cenově dostupné, je jich velký výběr a dobře se udržují. Nevyhneme se sice poškrábání, to ale na funkčnost nemá vliv.

Moderní materiály pro výrobu dřezů

Vyhledávaným typem jsou granitové dřezy. Díky výborným vlastnostem a pestré škále tvarů a barev se hodí skoro do každé domácnosti. Takový dřez vám velmi dlouho vydrží, dobře se udržuje a krásně vypadá. Povrch je odolný vůči poškrábání, usazování nečistot, odření i vysokým teplotám. Dejte si ale pozor na náhražky, které mají k požadovaným vlastnostem daleko a vypadají jako pravý granit jen na oko. Dobrou volbou mohou být kompozitní dřezy, které se cenově pohybují mezi nerezem a granitem.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!